DAC Dış Ticaret Danışmanlığı

DAC Danışmanlık hizmetleri 2019 yılında kurulan ve Ankara’da hizmet veren ithalat ve ihracat kısacası dış ticaret danışmanlığı hizmeti sunan bir firma olarak öne çıkmaktadır. Savunma Sanayisi ve inşaat, mobilya ve gıda gibi sektörlerde danışmalık hizmeti vermekte olan tüm firmalara bunun yanında pazar arayışı hususunda da firmalara danışmanlık hizmeti yanı sıra destek ve hizmet verilmektedir. DAC Danışmanlık firması, yurt dışı ayağında iletişim halinde olunan köklü kuruluşların tüm ihracat işlemlerini sorunsuz olarak gerçekleştirmek ve firmaların ürünlerini dünyanın farklı lokasyonlarına pazarlama konusunda en üst düzeyde hizmet vermektedir.

 Dış Ticaret İşlemleri Nelerdir?

Malların ve tüm sermayenin ulusal sınırların dışına akışıyla ilgili olan durum dış ticaret olmaktadır. Dış ticaret alım satım işlemleri sırasında teslimi açısından ithalat ve ihracat olmak üzere iki şekilde gerçekleşmektedir. İthalat ve ihracat işlemlerinin doğru şekilde yürütülmesi için dış ticaret danışmanlığı oldukça fazla önem teşkil etmektedir.

 Dış Ticaret Danışmanlığı Nedir?

 Daralmaya başlayan yurtiçi piyasa koşullarına bağlı olarak dış ticaretin ve özellikle de ihracatın önemi her geçen gün artmaya devam etmektedir. Ortaklık yapılan firmaların dış ticaret konusunda daha başarılı ve etkin bir şekilde yol almasının yanında firmaların uzun yıllar hizmet vermesini sağlayacak şekilde faaliyet göstermesini desteklemek amacına yönelik sunulan hizmetler dış ticaret danışmanlığı olmaktadır.

 Özellikle ithalat ve ihracat konusunda başarı sağlamak ve yüksek kazançlar elde edilmesi konusunda oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Dış ticaret danışmanı ithalat ve ihracat için işletmeleri konusunda uluslararası pazarda faaliyet göstermesi için firmalara danışmanlık yapmaktadır. Dünya genelinde mal ya da hizmet satın almanın yanında satma olanakları ve yurtdışı temasların nasıl yapılacağı ile uluslararası ticareti düzenleyen yasalar konusunda firmalara ve yetkili kişilere tavsiye de bulunmaktadır.

 Dış Ticaret Danışmanlığı Konusunda Sunulan Hizmetler

-Yurt dışında üretilen ürünlerin yani tüm ithalat işlemlerinin yakından takip edilmesi,

-Potansiyel müşterilerin takibi ve iletişime geçilmesi,

-Sipariş gerçekleştiğinde sipariş ve tüm operasyonel sürecin takip edilmesi,

-Ülke içinde üretilen tüm malların dış ülkelerde başarılı şekilde satılması ve tüm ihracat işlemlerinin başarılı şekilde yürütülmesi,

-Ürünün fabrikadan çıkış sürecinden alıcı tarafa ulaşana kadar geçen sürecin raporlanması konularında hizmetler mevcut olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir