Skip links

Dış Ticaret Danışmanlığı

Tüm hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ve sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Dış Ticaret Danışmanlığı

Dış ticaret danışmanlığı, genel olarak firmaların ihracat alanında faal olabilmeleri için gereken tüm süreçlerde destek sunan danışmanlık hizmetidir. Siz de ihracat firmaları arasında yer alıyorsanız dış ticaret danışmanlığı ile son derece kusursuz bir şekilde bu alanda faaliyet gösterebilirsiniz. İhracat teşvikleri ve e-ihracat gibi birçok konu ile ilgili sizlere profesyonel bir şekilde destek sunuyoruz! Siz de dış ticaret danışmanlığı kapsamında makro ihracat ve diğer ihracat faaliyetleri ile ilgili daha detaylı bilgi istiyorsanız doğru adrestesiniz!

Dış Ticaret Danışmanlığının Kapsamı

İhracat ve dış ticaret şirketlerinin en çok ihtiyaç duyduğu danışmanlık hizmetlerinden biri olan ihracat danışmanlığı, işletmeler için çok önemli bir yere sahiptir. Bilindiği üzere ihracat ve ithalat firmalar için en önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Özellikle ihracat ve ithalat alanına yeni giren ve ihracat yapmak istiyorum diyen firmaların dış ticaret danışmanlarının bilgi ve birikimlerinden en iyi şekilde yararlanmaları gerekmektedir.

Türkiye, jeopolitik konumu itibariyle hem yer üstü hem de yer altı zenginlikleri açısından oldukça zengindir. Bu doğrultuda Türkiye’nin dış ticaret konusunda oldukça büyük bir öneme sahip olduğundan bahsedebiliriz. Firma olarak dış ticaret danışmanlığı noktasında sunduğumuz hizmetleri şu şekilde özetleyebiliriz.

• İthalat dokümantasyon kontrolü

• HS Kodunun çeşitli ihtiyaçlarının belirlenmesi

• Maliyet analizinin gerçekleştirilmesi

• Küresel ürün ve hizmetler ile ilgili araştırmaların gerçekleştirilmesi

• Pazar araştırmasının yapılması

• Tedarik zinciri yönetimi

• Fuar desteği

• Yabancı yatırımcılar için yerel ofis kurulumu

• L/C danışmanlığı sunulması

Dış Ticaret Danışmanlık ve İhracat Danışmanlık Hizmetleri

Dış ticaret danışmanlık ve İhracat danışmanlık hizmetlerimizden yararlanarak yeni pazarlara açılmak ve ürünlerinizi bir marka haline dönüştürmek ister misiniz?

İhracat, bir ülkede veya bölgede üretilen ürünlerin diğer ülkelere nakledilmesi veya ulaştırılması hizmetlerini kapsayan oldukça kapsamlı bir süreçtir. İnsanlığın birbiri ile etkileşim içerisine girdiği dünyamızda ihracat olmaksızın bir hayat düşünmek neredeyse imkansızdır. Çünkü ülkelerin hem ekonomik hem de teknik açıdan birbirlerine ihtiyaç duymaları ikili ticaretin gelişmesine zemin hazırlar. İhracat da bu konuda karşımıza çıkar.

Türkiye, sahip olduğu jeopolitik konumun yanı sıra yeraltı ve yerüstü zenginlikleri ile ihracat konusunda başarı yakalayabilmiş ülkelerden bir tanesidir. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde üretilen ürünlerin diğer ülkelere ihraç edilmesinde son yıllarda ciddi bir ivmelenme görülse de bu henüz yeterli seviyede değildir. Bu anlamda üretici ve dağıtıcıların yabancı alıcılar ile daha güçlü bir ağ tesis etmesi ihracat noktasındaki gücü arttıracaktır. Bu noktada firmamız yurt dışında çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren çeşitli firmaların Türkiye’den ürün satın alarak ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için aracılık ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Bu sayede firmalar Türkiye’de hangi firmalardan ürün satın alabileceklerini ve nasıl bir strateji izleyebileceklerini bilirler. Peki, ihracat ağını tesis etmek nasıl mümkün olur? Dış ticaret danışmanlığının bu noktada önemi nedir? 

Dış Ticaret Danışmanlığı ve İhracat Danışmanlığı Neden Önemli ? 

İhracatın ve dış ticaretin insanlar için önemi yadsınamayacağı gibi ihracata yeni başlamış firmalar için ihracat danışmanlığının önemini de yadsımak doğru olmayacaktır. Dış ticaret danışmanlığı doğru adım atmak için size yol gösterici bir kılavuz görevi görür Sunduğunuz ürün ya da hizmet her ne kadar kendi sektöründe başarı yakalamış olsa da yepyeni bir pazara giriş yapmak için doğru stratejilerin belirlenmesi başarı yakalamada oldukça kritiktir.

DAC Dış Ticaret ve Danışmanlık olarak sizlere en başarılı stratejilerle destek olurken kaliteli ihracat süreçlerinde sizlere destek oluyoruz. Sizlere sağladığımız her hizmette yüksek standartları yakalamayı hedefliyor ve sürdürülebilirliği ön plana çıkarıyoruz. Siz de ihracat danışmanlığı kapsamında nasıl bir yol haritası izlediğimizi merak ediyor musunuz? O halde sürece daha yakından bir göz atalım!

Dış Ticaret Danışmanlığı ve İhracat Danışmanlığı Yol Haritası 

Pazar Analizi

Ürün ve hizmetlerin yeni pazarlara açılabilmesi adına öncelikle doğru pazarların tespit edilmesi gerekir. Ürününüzü sırtınıza yüklenip eski usul pazarlama tekniklerini kullanmak size başarı getirmez. Bunun yanı sıra kurumsallıktan uzak bir durum da ortaya çıkaracak olan eski teknikler markanıza zarar verir. DAC Dış Ticaret ve Danışmanlık olarak modern dünyanın bütün ihtiyaçlarını biliyor ve bu ihtiyaçlara uygun bir şekilde hareket ediyoruz. Yeni pazarlara açılmanızı sağlayacak analizlerimizle ürününüzün çok satacağı pazarlar tespit ediyoruz.

Planlama

İhracat ve dış ticaret süreçlerinin bir bütün olduğu bilinci ile hareket eden DAC Dış Ticaret ve Danışmanlık analiz çalışmalarını takiben yeni müşteri ve pazarlarda nasıl bir yol haritası izleneceği ile ilgili planlamalar yapar. Müşteri ile iletişime geçmede gerek dijital gerekse de fiziksel kontak kurma yolları belirlenir. Gerekli ise müşterileri ziyaret veya belirlenen pazarlarda fuarlara katılma gibi seçeneklerle ihracat süreçlerinde başarı yakalanması sağlanır. Yeni pazarların tespit edilmesinin yanı sıra planlama aşamasında mevcut müşterilerin de elde tutulabilmesi adına en iyi programlar belirlenir.

Müşteri İlişkileri ve Ürün Satışı

İhracat ve dış ticaret danışmanlığı sanılanın aksine yeni müşteri bulup ihracatçı ile müşteriyi baş başa bırakma anlayışı değildir. İhracata yeni atılmış veya profesyonel desteğe ihtiyaç duyduğunu düşünen firmalar için sürecin toptan bir şekilde yönetilmesi şarttır. Aksi takdirde ilişkilerin zarar görmesi mümkün olabileceği gibi ürün pazarlamasında da sorunlar yaşanabilmektedir. DAC Dış Ticaret ve Danışmanlık olarak müşteri ilişkilerinizin başarılı bir zeminde sürdürülmesini sağlıyoruz. Devam eden süreçte de markanızın üretmiş olduğu ürünlerin satışını gerçekleştirerek ihracat süreçlerinde size pozitif anlamda katkı sağlıyoruz.

İhracat Danışmanlığı ve Dış Ticaret Danışmanlığı Tercih Edilmeli midir?

Dış ticaret danışmanı ya da dış ticaret danışmanlık firmaları ile çalışma gibi bir zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Fakat kolay ihracat faaliyetleri göstermek istiyorsanız profesyonel bir destek almanızda fayda vardır. Bu sayede çok daha başarılı bir şekilde faaliyetlerinizi sürdürebilirsiniz. Dış ticaret hakkında bildikleriniz de size doğru stratejiler çizmeniz konusunda faydalı olacaktır. 

İhracat süreçleri ile alakalı yeterli bilgisi olduğuna inanmayan markalar için profesyonel destek almanın daima olumlu katkılar sunacağı açıktır. Bu anlamda siz de ihracata yeni yeni başlıyorsanız hem yeni pazarlar bulmak hem de belgeleme gibi kritik konularda hata yapmamak adına DAC Dış Ticaret ve Danışmanlık kalitesini tercih edebilirsiniz.

İhracat başta olmak üzere uluslararası ticaret konusunda uzmanlaşmış bir kadroya sahip DAC Dış Ticaret ve Danışmanlık ; uluslararası arenada sizleri en iyi şekilde temsil edecek bir yapıya sahiptir. Ürün pazarlaması, yeni pazarlar keşfedilmesi ve müşteri ilişkilerinde kusursuz bir sürecin ortaya çıkarılması adına çaba sarf eden ekibimiz çalışma azmini her anlamda ortaya koyar.

Siz de profesyonelliği ön planda tutan ve iş birliği yaptığı bütün markaları ön plana çıkaran DAC Dış Ticaret ve Danışmanlık ile iş birliğine imza atmak için harekete geçebilirsiniz. Türkiye’den ürün satmak isteyen tüm firmalara çeşitli ihracat danışmanlığı hizmeti veriyor ve en kaliteli ürünlere sahip olmasını sağlıyoruz. DAC Dış Ticaret ve Danışmanlık sadece satış grafiklerinizi değil kendi sektörünüzdeki prestijinizi de zirveye taşır!

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz.