Skip links

İhracat Departman Hizmeti Nedir?

İhracat Departmanı ve İhracat Danışmanlığı

DAC Dış Ticaret Danışmanlık ve İş Geliştirme ekibi olarak;

İhracat departmanı hizmetimizle ürünlerinizin dünya üzerinde en çok talep gördüğü bölgelerde potansiyel müşterilerle buluşturulmasını sağlıyoruz.

Peki bunu nasıl yapıyoruz?

Ürünlerimizi pazarlayacağımız Hedef Kitleyi doğru belirlemek işimizin en temel kurallarından biri, bu öncelikle hareket ediyor ve ilk günden itibaren markanıza özel Nitelikli Pazar Araştırması Raporu için çalışmaya başlıyoruz. Ardından, markanız adına atanmış olan danışman arkadaşlarımız, ürünleriniz için raporlanan Hedef Pazar Ülkelerdeki organik bağlarımız sayesinde potansiyel müşterilerinizle hızlı şekilde iletişime geçmeye başlıyor. İletişime geçtiğimiz ülkeye ve kültür farklılıklarına bağlı olarak zaman zaman kullandığımız iletişim kanalları farklılık gösterse de birden fazla kanal üzerinden çapraz baskı kurarak marka ve ürün pazarlama sürecini eksiksiz tamamlıyoruz.  (Mailingler, telefon aramaları, Whatsapp, Telegram vb. birçok sosyal medya uygulaması) İhracat departmanı hizmetimiz içerisinde pek zenginlik barındırıyor. 

İhracatın; parça bütün ilişkisi ile birbirine doğrudan bağlı birçok farklı alanı içinde barındırdığını biliyoruz. Ve deneyimlerimizden yola çıkarak; bütün bu alanlarda aynı anda yeterli düzeyde etkin olabilmenin ihracat operasyon sürecinde hızlı sonuç almak konusunda etkin rol oynadığını söyleyebiliriz.  Bu bilinçle yola çıkarak, markanızın ihracat operasyonu için sunmuş olduğumuz İhracat Departman Hizmeti modeli; marka ve ürün pazarlaması adına etkin olmanız gereken tüm alanlarda sizlerin sorumluluğunu minimuma indirir.

Danışmanlık aldığınız süreç boyunca;

Uluslararası pazarlamaya uygun kurumsal sosyal medya yönetim sisteminin kurulması,

ürün ve sektör dinamiklerine göre gerekli tüm B2B sitelere üyelik işlemleri,

satış, ödeme ve tüm operasyonel sürecin takibi,

gümrük süreçleri ve nakliye organizasyonu

Fuar planlama hizmeti,

Fiili saha araştırması,

Bayii ve şube oluşturma hizmetleri. Yurt dışı ofis showroom kiralama hizmetleri ve devlet destekleri mentorlük hizmeti.

Ücretsiz Proje Danışmanlık Hizmeti, KOSGEB, TÜBİTAK, TİCARET BAKANLIĞI, SANAYİ BAKANLIĞI (YATIRIM TEŞVİK)

Gibi, tüm farklı operasyonel süreç sorumluluklarınızı DAC Dış Ticaret Danışmanlık ve İş Geliştirme olarak bizler üstleniyoruz. Kısacası siz üretiyorsunuz biz pazarlıyoruz. 120.günde ihracat #DACile mümkün diyoruz!

Leave a comment