Kolay İhracat ile Alakalı Bilmeniz Gerekenler

Kolay İhracat, Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulmuş bir portal olarak ihracatçı firmaların daha kaliteli ve sürdürülebilir bir ihracat süreci gerçekleştirmek adına oluşturulmuştur. Platform, ihracatçılara bilgi sağlamak ve sürece dair bütün bilgileri tek yerde toplamak adına dikkat çekiyor. ‘İhracata Dair Her Şey’ vurgusu kullanılarak oluşturulan platform çerçevesinde bir ihracatçı için ihtiyaç duyulan bütün bilgilere ulaşmak mümkün oluyor.

Siz de ihracat süreçlerini daha başarılı bir şekilde sürdürmek adına Kolay İhracat yaklaşımıyla hareket etmek istemez misiniz? Pazarlar, sektörler ve ihracat süreçleri hakkında bilgi almanızı sağlayan Kolay İhracat Platformu birbirinden değerli özellikleri sayesinde dikkat çeker. Kolay İhracat platformunda sizi bekleyen birbirinden önemli özellikler ile ilgili harekete geçerek kaliteyi yakalamak için aşağıda sıralanan özellikleriyle platformu değerlendirmeniz gerektiğini de bilmelisiniz.

Kolay İhracat Platformunun Özellikleri

İhracat süreçlerinin vazgeçilmezlerinden biri olan kolay ihracat platformu sayesinde yakalayabileceğiniz birbirinden değerli özellikler var. O halde yapmanız gereken oldukça basit. İşte birbirinden değerli özellikleriyle dikkatleri çeken bu platformda sizi bekleyen en önemli detaylar!

Kişiselleştirilmiş Öneriler

İhracatçı firmaların ya da bu alana ilgi duyan bireylerin üye olabildikleri platformda talep edilen bilgiler oldukça önemli. İlgilendiğiniz sektör ve verdiğiniz diğer bilgileri dikkate alan ihracat robotu sayesinde faaliyetlerinize uygun pazar önerileri elde edebilirsiniz. Hangi pazarı tercih edebileceğiniz, ürün pazarlamada kullanabileceğiniz farklı teknikler ve çok daha fazlası için yapmanız gerekenler oldukça basit. Robotun size sunduğu birbirinden değerli bilgiler ışığında ihracat süreçlerini çok verimli bir şekilde yürütebileceksiniz.

Güncel Bilgilerle Oluşturulmuş Platform

Kolay İhracat Platformu ile ihracatçıların elde edeceği en büyük ayrıcalıklardan bir tanesi de sürekli güncellenen verilere ulaşabilme ayrıcalıkları. Bu sayede yapmanız gereken oldukça basit. En güncel veri kaynakları ve bilgilerle siz de profesyonel bir yaklaşımdan faydalanmak adına Kolay İhracat’tan faydalanabilirsiniz. Yenilenen veriler ışığında ihracatçıların hangi pazarları hedeflemeleri gerektiği gibi pek çok konuda çözüm üretmek mümkündür. Siz de güncel bilgilere ulaşma konusunda profesyonel bir çözüm arıyorsanız tercihinizi Kolay İhracat’tan yana kullanmalısınız.

Ürün Önerileri

Ürün önerileri, ihracat platformuna giriş yaparak bilgilerini paylaşan ihracatçılar için potansiyel pazarları ortaya koyar. İhraç edilen ürünlerin hangi pazarlarda tercih edildiği ve yardımcı ürünlerin ilgi çektiği pazarlar dikkate alınmaktadır. Bu sayede üretici ve ihracatçılar açısından daha verimli bir ihracat sürecinin ön plana çıkması mümkün olmaktadır. İhracat süreçlerinin daha başarılı bir şekilde tamamlanması adına gerekli olan bu çok önemli çözümleri siz de tercih ederek en ideal seçeneklerden faydalanabileceğinizi unutmamalısınız.

Teknolojik Veri İşleme

İhracat Robotu, verilerin işlenmesi ve farklı algoritmalarla değerlendirmeler yapılması doğrultusunda pek çok ihracatçı için büyük fırsatlar sağlar. Bu doğrultuda amaç tamamen yatırımcıların beklentilerini karşılayacak bir yaklaşım benimsemektir. Verilerin titizlikle işlenmesi ve pazarlar arasında değerlendirmeler yapılması doğrultusunda ihracat işlemlerinde sorunsuz bir süreç gündeme gelir. Siz de ihracat süreçlerini daha başarılı bir şekilde tamamlamak adına veri işleme süreçlerinin avantajlarını yakalayın!

Pazara Giriş Haritası

Pazara Giriş Haritası, ihracatçılar açısından olası bir pazara giriş senaryosunun nasıl gerçekleştirileceği konusunda en ideal çözümleri gündeme getiriyor. Bu doğrultuda Gümrük uygulamaları, vergiler, ikili anlaşmalar ve ihracat süreçlerine dair potansiyelleri de değerlendirmek mümkün. İthalatçı listelerini görebileceğiniz platformda süreci titiz bir şekilde yönetebilme ayrıcalıklarını da elde edeceksiniz.

Eğitimler, rehber, veriler ve çok daha fazlasını da ihracatçılarla buluşturan bu platformda süreci yönetmek bir başka olacak. O halde zaman kaybetmeden Kolay İhracat Platformu ile başarılı bir çözüme kapı aralamak mümkün olacak. Siz de profesyonel bakış açısıyla hareket ederek en ideal seçenekleri yakalayabileceğinizi unutmamalısınız.

Kolay İhracat Platformu Sayesinde İhracatçıları Neler Bekliyor?

Ticaret Bakanlığı’nın ihracatta kaliteyi arttırmak ve değerleri ciddi boyutlara taşımak adına tasarladığı Kolay İhracat Platformunun getirdiği pek çok avantajdan söz etmek gerekiyor. DAC Dış Ticaret ve Danışmanlık olarak ihracatta öncü bir yaklaşım sunmayı amaçlarken Kolay İhracat Platformu sayesinde elde edeceğiniz avantajlarla ilgili de sizleri bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. Bu bağlamda en önemli konuları aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür.

İhracat Verilerine Kolayca Erişim

İhracat yapan firmaların en büyük sorunlarından bir tanesi verilere erişim konusunda yaşanan problemlerdir. Yabancı kaynakların pek çoğunun yüksek meblağlar talep etmesi söz konusu. Üstelik verilerin sınırlı olması ihracatçılar açısından ciddi problemleri ortaya çıkarır. Ayrıca verilerin doğruluğu ile alakalı endişeler de ortaya çıkar. Bu durumda çoğu ihracatçı açısından çok büyük bir problem olarak kabul edilmektedir.

Siz de bir ihracatçı olarak veri konusunda problem yaşayacağınızı düşünüyorsanız ihracat konusunda sorunları ortadan kaldıracak bir yaklaşım benimsemeyi tercih etmelisiniz. Kolay İhracat’ın bu özelliğiyle veri konusunda sorunsuz bir çözüm olduğundan bahsetmek gerekir. Veriye ulaşım kolaylığı ve verilerin güncel ve doğru olması platformun çok özel olmasını destekler.

Sektöre Uygun Çözümler

İhracatçıların bilgiye ulaşmada yaşadığı zorluğu ortadan kaldıran bir platform! Üstelik en önemli avantajlarından bir tanesi de sektörel fırsatlar sağlamasıdır. Özellikle sektörden sektöre değişen bilgilerin tek bir kaynakta sunulması oldukça önemlidir. Böylelikle İhracat Departmanı için iş yükünü ortadan kaldırarak daha başarılı bir sonuca imkân tanır. Böylelikle platformun sağladığı birbirinden özel sonuçlarla ihtiyaçlarınızı karşıladığını bilmelisiniz.

Her sektörün ihracat süreçleri farklı olduğundan pazara ve sektöre uygun seçeneklerle bilgiden maksimum manada yararlanabileceksiniz. O halde size en uygun alternatifleri değerlendirerek çözüm odaklı bir yaklaşım sergilemek çok kolay olacak.

Gümrük ve Vergi Uygulamaları

İhracat süreçlerinde en önemli faktörlerden bir tanesi de gümrüklemedir. Gümrükte ne tür işlemlerle karşı karşıya kalındığı ve vergi uygulamalarının neler olduğunu değerlendirmek çok değerlidir. Ülkeler arasında zaman zaman sektöre ve ürüne bağlı olarak gerçekleşen anlaşmaları takip etmek zordur. Bu durumda Kolay İhracat Platformu sayesinde ortadan kaldırmak mümkün olur.

Siz de ihracat sürecinde gümrük uygulamaları ve vergilerle alakalı en doğru bilgileri değerlendirmek mi istiyorsunuz? Bu durumda yapmanız gereken sadece Kolay İhracat Platformu’nu kullanarak verimliliği elde etmek olacak. Size en uygun seçenekler ve ihtiyaç odaklı bir yaklaşım için platformu kullanmaya başlayabilirsiniz.

DAC Dış Ticaret ve Danışmanlık Neler Vadediyor?

İhracat süreçlerinde firmaların karşı karşıya kaldığı pek çok zorluk bulunur. Bu nedenle ihracatı kolaylaştıracak ve süreç yönetimini daha makul bir çerçeveye oturtacak anlayışlar gerekir. DAC Dış Ticaret ve Danışmanlık olarak bu konuda en iyi hizmetleri sunuyoruz. Üstelik tecrübeli ihracat ekibimiz sayesinde size özel bir deneyim yaşamayı ihmal etmiyoruz. Bu sayede güçlü bir veri kaynağı olan Kolay İhracat’ı kullanıyoruz. Hem de ihracat süreçlerini daha başarılı bir çözüme dönüştürmeyi başarıyoruz.

Siz de bir ihracatçı olarak kaliteli bir deneyime kapı aralamak mı istiyorsunuz? O halde bizimle iletişime geçerek ihracatı kolaylaştıracak bir yaklaşımdan faydalanmaya başlayabilirsiniz. Profesyonel ekibimiz ve ihracat süreçlerindeki öncü yaklaşımımız sayesinde siz de profesyonel hizmetlerden yararlanabileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir